دربارۀ ما

زن‌نگار نشریه پژوهشی آنلاین با محور مطالعات زنان و جنسیت است که درصدد است برای اولین بار دانشنامه‌ای جامع از تحقیقات، یافته‌ها، و تحلیل‌های مطرح در این حوزه را به زبان فارسی در اختیار پژوهش‌گران و کنش‌گران ایرانی و علاقمند قرار دهد.

زن‌نگار به صورت ماهانه منتشر می‌شود و هر ماه به یک مضمون اختصاص دارد. مشاوران زن‌نگار که شامل گروهی از محققان و اندیشمندان برجسته مطالعات زنان هستند، به گروه تحریریه زن‌نگار در انتخاب مطالب مضمونی هر شماره کمک می‌کنند. سعی ما در ارائه نقطه‌نظرهای متفاوت در خصوص موضوع هر شماره است. ما امیدواریم که بتوانیم به نیاز پژوهش‌گران و کنش‌گران داخل ایران برای دسترسی و آشنایی به تحقیق‌های مختلف بین‌الملی در حوزه مطالعات زنان و جنسیت پاسخی درخور دهیم.

زن‌نگار زیر نظر «برنامه ایران» در موسسه گزارش‌گری جنگ و صلح اداره می‌شود. این موسسه نهادی غیرانتفاعی است که بیش از دو دهه در زمینه توسعه و ارتقای زیرساخت‌ها و مهارت‌های رسانه‌ای فعالیت کرده است. دفتر مرکزی موسسه در لندن است، اما مراکز متعددی در مناطقی چون بالکان، آسیای میانه و قفقاز، خاورمیانه، جنوب و جنوب شرق آسیا و آفریقا دارد.

پیشنهادها و انتقادهای شما در بهبود محتوای زن‌نگار بسیار موثر خواهد بود. اگر درباره مطالب منتشر‌شده در نشریه نظری دارید یا مایلید درباره مضمونی خاص در حوزه مطالعات زنان بیشتر بدانید؛ حتما به صفحه ارتباط با ما بروید و نظر خود را با ما در میان بگذارید.

*استفاده از مطالب سایت زن‌نگار با ذکر منبع بلامانع است. مطالب درج شده در سايت لزوما بيانگر نظرات گروه تحریریه زن‌نگار نيست. مقالات ترجمه و منتشر شده اغلب گزیده‌ای از مطلب اصلی‌اند.